Atrakcje turystyczne

Jezioro i okolica

Miejscowość Siemiany na Warmii i Mazurach stanowi jeden z najpiękniejszych rejonów tej części Polski.Siemiany cechuje to, czego potrzebuje każdy amator podróży, żeglarstwa, wędkarstwa oraz aktywnego wypoczynku.Tutejsze lasy, jeziora, polany oraz żywa przyrodastanowią…

zobacz więcej

Jezioro Jasne

Jezioro Czyste/Jasne (Pojezierze Iławskie)Jezioro Czyste – jezioro w woj. warmińsko-mazurskim, w pow. iławskim, w gminie Iława, leżące na terenie Pojezierza Iławskiego. Jezioro znajduje się na terenie rezerwatu przyrody Jasne w Parku KrajobrazowymPojezierza…

zobacz więcej

Malbork

Malbork (łac. Mariaeburgum, Mariae castrum, Marianopolis, niem. Marienburg) – miasto w północnej Polsce, w województwie pomorskim nad Nogatem. Stolica powiatu malborskiego. Według danych z 30 czerwca 2009 miasto miało 38 179 mieszkańców.

Wiecej w serwisie Wikipedia.org

zobacz więcej

Olsztynek

Olsztynek (do 1945 niem. Hohenstein, prus. Likuta Alnāsteini) – miasto w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie olsztyńskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Olsztynek, położone w północnej Polsce, 28 km na południe od Olsztyna. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. olsztyńskiego. Według danych z 31 grudnia 2008 miasto miało 7622 mieszkańców. Mieszkaniec Olsztynka to olsztynczanin, a mieszkanka – olsztynczanka.

Wiecej w serwisie Wikipedia.org

zobacz więcej

Pola Grunwaldu

Grunwald (pole bitwy) – obszar położony w odległości 2 km na południowy wschód od wsi Grunwald, pomiędzy Stębarkiem, Łodwigowem i Ulnowem (powiat ostródzki, województwo warmińsko-mazurskie). 15 lipca 1410 roku połączone wojska polsko-litewsko-rusko-tatarskie – nazywane także wojskami sprzymierzonymi – (ok. 29 tys. zbrojnych) pod ogólnym dowództwem Władysława Jagiełły odniosły zwycięstwo nad wojskami krzyżackimi (ok. 21 tys. zbrojnych), dowodzonymi przez Ulricha von Jungingena. Bitwa pod Grunwaldem była jedną z największych bitew średniowiecza i zapoczątkowała zmierzch potęgi Zakonu.

Wiecej w serwisie Wikipedia.org

zobacz więcej

Ostróda

Ostróda to miasto i gmina w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie ostródzkim. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa olsztyńskiego. Położone na Pojezierzu Iławskim, nad Jeziorem Drwęckim. Przez miasto przepływa rzeka Drwęca. Miasto i okolice są terenami atrakcyjnymi pod względem turystycznym. W 2009 roku Ostróda była organizatorem Mistrzostw Europy w Maratonie Kajakowym. Według danych z 31 grudnia 2009 roku miasto miało 33 191 mieszkańców.

Wiecej w serwisie Wikipedia.org

zobacz więcej

Elbląg

Elbląg – miasto w województwie warmińsko-mazurskim, powiat grodzki Elbląg, stolica powiatu ziemskiego elbląskiego, a od 1992 stolica diecezji elbląskiej. Najstarsze miasto w województwie, jedno z najstarszych miast w Polsce (rok założenia 1237, prawa miejskie 1246). Miasto leży u ujścia rzeki Elbląg do Zalewu Wiślanego. W Elblągu znajdują się liczne i znaczące zakłady różnych gałęzi przemysłu. Największym zakładem w mieście jest Browar wchodzący w skład Grupy Żywiec i ABB (dawny Zamech).

Wiecej w serwisie Wikipedia.org

zobacz więcej

Gdańsk

Gdańsk– miasto portowe w Polsce nad Morzem Bałtyckim, położone u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską, na Pobrzeżu Gdańskim. Wraz z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto. Centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski, stolica województwa pomorskiego oraz archidiecezji gdańskiej.

Wiecej w serwisie Wikipedia.org

zobacz więcej

Kanał Elbląski

Kanał Elbląski (niem. Oberländischer Kanal, do 1945 Kanał Oberlandzki) – żeglowna droga wodna na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Kanał bywa błędnie nazywany Kanałem Elbląsko-Ostródzkim lub Kanałem Ostródzko-Elbląskim[1][2][3]. Kanał Elbląski to najdłuższy kanał żeglowny w Polsce. Jego długość wynosi 84,2km

Wiecej w serwisie Wikipedia.org

zobacz więcej

Kontakt

Telefon: 601 67 75 73
E-mail: robert_el@tlen.pl

Gdzie jesteśmy

Jestesmy też na

Siemiany - wypoczynek Mazury - YouTube
Projekt i wykonanie: Strony internetowe Noatun